ابزار رایگان بررسی رتبه الکسا


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار رایگان بررسی رتبه الکسا

 ابزار های تحلیلی سایت

رتبه الکسا (Alexa Rank) یک سرویس رتبه بندی برای ارزیابی وب سایت ها است. معیار سنجش الکسا براساس تعداد دفعات بازدید کاربران از وب سایت ها در بازه های زمانی 3 ماهه است. درباره رتبه الکسا اختلاف نظرهای زیادی بین وب مستران وجود دارد. دلیل این موضوع این است که Alexa، تنها برای کسانی که نوار ابزار رنک الکسا را بر روی مرورگرشان فعال کرده و وارد سایت می شدند؛ رتبه را تعیین می کرد. به دلیل اینکه اکثر کاربران با این نوار ابزار آشنا نبودند و از این نوار ابزار در مرورگرشان استفاده نمیکردند ، در میزان محاسبه ترافیک سایت ها توسط الکسا تاثیر نمی گذاشتند. از سال 2008 الکسا به رفع این موضوع پرداخت و دیگر صرفا افرادی که از این نوار ابزار استفاده می کنند، در سنجش رتبه الکسا دخیل نیستند. ولی هنوز هم افرادی در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بر اساس پیشینه تشخیص رتبه الکسا آن را رد می کنند. در حالی که Alexa Rank میتواند نقشه راه خوبی برای کسب و کارهای آنلاین باشد. نوار ابزار الکسا رتبه هر سایتی که از مرورگر کروم باز شود را در سطح جهانی و کشوری مشخص می کند.

ویژگی های نوار ابزار الکسا

استفاده از نوار ابزار رتبه الکسا روشی برای آنالیز سایت رقبا و دریافت داده های سایت ها است. این نوار ابزار امکان مشاهده و بررسی تعداد بازدید کننده های روزانه از سایتتان را نیز می دهد. از دیگر قابلیت های این نوار ابزار بررسی این موضوع است که وب سایت شما در چه کشوری بیشترین ورودی و بازدید کننده را دارد. بر اساس آن می توانید با توجه به پرسونای مخاطب آن کشور، کسب و کار خود را مطابقت دهید.

ابزار تشخیص رتبه الکسا

علاوه بر امکان فعالسازی toolbar alexa rank ( نوار ابزار رتبه بندی الکسا ) ابزارهایی وجود دارند که میتوانید با وارد کردن URL مورد نظرتان، رتبه بندی آن را در الکسا ببینید. شرکت رایاپارس ابزار رایگان بررسی رتبه الکسا را در اختیار مدیران سایت ها و وبمسترها قرار داده است. به کمک این ابزار می توانید جایگاه سایت خودتان یا رقبا را بسنجید. نحوه کار با این ابزار بسیار راحت است. ابتدا URL را وارد کرده و سپس بر روی دکمه اجرا کلیک کنید. جدولی برای شما نمایان می شود که پارامترهای زیر را مورد بررسی قرار داده است.

  • رتبه جهانی

اولین فیلد درابزار بررسی الکسا رتبه جهانی وب سایت است. در این قسمت جایگاه سایت مورد نظرتان را در جهان بررسی می کند.

  • میزان محبوبیت

پارامتر بعدی که در ابزارتعیین رتبه الکسا، مورد بررسی قرار می دهد؛ معرفی کشوری است که بالاترین کاربر را برای ورود به سایت دارد.

  • رتبه کشوری

این بخش نیز رتبه سایت را در کشور نشان می دهد.

  • بک لینک

سطر نهایی جدول، مربوط به بک لینک های سایت است. تعداد بک لینک های هر صفحه از سایت را نیز می توانید در این بخش مشاهده کنید.

  • نمودارها

در نهایت این ابزار آنالیز به شما رتبه و جایگاه سایت در میزان ترافیک ورودی از موتور جستجو گوگل را در نمودارهای آماری نشان می دهد.

تفاوت بین Alexa Rank و Google PageRank چیست؟

افراد اغلب سیستم های رتبه بندی Alexa Rank و Google PageRank را اشتباه می گیرند. در حالی که الکسا، وب سایت ها را براساس میزان بازدید و مشارکت کاربران رتبه بندی می کند. Google Page Rank رتبه سایت ها بر اساس محتوا، بک لینک ها، کلمات کلیدی و به طور کلی بر اساس سئو سایت مشخص می کند.

جمع بندی

به طور خلاصه الکسا رنک، معیاری برای رشد کسب و کار شما است. هر چه رتبه سایت شما در Alexa افزایش یابد، به معنا بازدید بیشتر و ارتقا کسب و کارتان در فضای وب است.
اگر نیاز به افزایش رتبه الکسا سایت دارید؛ می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید تا تیم آنالیز رایاپارس، بعد از بررسی وضعیت سئو سایتتان و بر طرف کردن نقاط ضعف آن ، رتبه الکسا سایت را افزایش داده و ترافیک بیشتری را به آن جذب کند.