ابزار بررسی بلک لیست


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار بررسی بلک لیست

معرفی ابزارهای دامنه

 

اگر به عنوان صاحب یک سایت می خواهید از طریق ارسال ایمیل محصول جدید خود را به هزاران نفر معرفی کنید، مواظب این باشید که اگر چند گیرنده ایمیل آن را به عنوان اسپم علامت گذاری کنند ممکن است سایت شما در لیست سیاه قرار بگیرد. اگر با حذف بازدیدکنندگان سایت و یا توقف ترافیک وب سایتتان مواجه شده اید، یکی از دلایل این است که وب سایت شما در لیست سیاه قرار گرفته ‌است. همچنین اگر کسی پیشنهاد فروش یک دامنه به شما را بدهد، باید چک کنید و ببینید آیا این دامنه در لیست سیاه قرار دارد یا خیر.

ابزار بررسی بلک لیست

هیچ وب سایت قانونی نمی‌خواهد در لیست سیاه موتور جستجو گوگل قرار بگیرد. اگر یک وب سایت در لیست سیاه موتور جستجو قرار داده شود، پایان حضورش در اینترنت خواهد بود. اگر سایتی درگیر اسپم باشد، وارد لیست سیاه می‌شود. همینطور اگر یک سایت مظنون به هک کردن سایر سایت‌ها باشد، در لیست سیاه قرار خواهد گرفت. در صورتی که یک سایت لینک به سایت‌های نادرست اینترنتی داشته باشد، در بلک لیست گوگل قرار می گیرد. این موارد تنها چند دلیل برای سایت هایی هستند که در لیست سیاه قرار می‌گیرند. به یاد داشته باشید موتورهای جستجو هر سایت را از لحاظ محتوا و اجزای آن بررسی می‌کنند، و اگر هر گونه فعالیت مشکوک یا لینک بد را در یک سایت پیدا کند این سایت در black list قرار می گیرد .

 ابزار بررسی بلک لیست 

هزاران پایگاه اطلاعاتی در اینترنت وجود دارد که لیست‌ میزبان‌های آزار دهنده را نگه می دارند. ارائه دهندگان خدمات پست الکترونیکی و ISP به این لیست‌ها نگاه می‌کنند تا از کاربران خود در برابر بدافزار، ویروس‌ها و یا دیگر موارد مزاحم و ناکارآمد محافظت کنند. بلک لیست های زیادی وجود دارند و برای صاحبان سایت ها تقریبا غیر ممکن است تا بتواند تمام این این لیست ها را بررسی کنند و بفهمند که سایتشان در لیست هست یا خیر.

بنابراین باید از یک ابزار برای بررسی این موضوع استفاده کنند. حتی بدون این که در لیست سیاه قرار بگیرید، رتبه بندی یک سایت ممکن است در اثر حمله، تحت تاثیر قرار بگیرد. اضافه شدن یک بد افزار یا اسپم به وب سایت فقط نتیجه منفی در سئو سایت دارد.

یک راه ساده‌تر برای بررسی این که آیا سایت شما در فهرست سیاه سایت ها وجود دارد، استفاده از ابزار بررسی بلک لیست  است. نشانی اینترنتی خود را وارد کنید و دکمه "اجرا" را بزنید. 

نتیجه گیری

ما دلایلی را توضیح دادیم که چرا یک سایت می‌تواند در لیست سیاه قرار بگیرد. همچنین ابزاری مفید برای چک کردن لیست سیاه معرفی کردیم. شما باید اقدام‌های لازم را برای محافظت از سایت تان در برابر بدافزار، ویروس‌ها و هکرها انجام دهید. ابزارهایی برای محافظت از وب سایت شما وجود دارد. شما باید به طور مرتب پیوندهای سایت خود را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که از سایت های سالم گرفته شده اند. برای این منظور نیز ابزار بررسی لینک های شکسته و خراب در اختیار شما قرار می دهیم. در صورتی که هر یک از بازدیدکنندگان سایت شما شکایت دارند که نمی‌توانند وب سایت شما را ببینند؛ فورا ً آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که در لیست سیاه قرار نگرفته باشد.