ابزار بررسی لینک‌های شکسته و خراب


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار بررسی لینک‌های شکسته و خراب

معرفی ابزار رایگان بک لینک

 

پیوندهای شکسته برای کاربران تجربه ناخوشایندی است و می تواند به اعتبار وب سایت شما آسیب برساند. داشتن چندین لینک خراب در وب سایت، اغلب به عنوان "پوسیدگی لینک" شناخته می شود. پوسیدگی لینک یا لینک شکسته در سایت، باعث افت جایگاه وب سایت در گوگل و باعث ایجاد مشکلاتی در سئو سایت می شود.
به طور مثال، شما روی پیوندی کلیک می کنید؛ اما لینک مورد نظرتان شما را به صفحه 404 هدایت می کند یا حتی گاهی صفحه ای غیر مرتبط با آنچه شما خواسته اید را نشان می دهد. به این نوع از پیوندها، لینک شکسته می گویند.
برای شناسایی لینک های مخرب در وب سایت، می توانید از ابزار بررسی لینک های شکسته و خراب استفاده کنید. با استفاده از این ابزار، قادر خواهید بود لینک های مخرب سایت خود را سریعا شناسایی کرده و اعتبار وب سایت خود را حفظ نمایید.
مزیت این ابزار این است که برای استفاده از آن نیازی نیست که متخصص سئو یا مدیر وب باشید؛ زیرا دارای رابط کاربری آسانی می باشد.

لینک شکسته چیست؟ 

اگر صفحه سایتی حذف شود، در صورتی که لینک آن صفحه در سایت شما وجود داشته باشد؛ آن لینک جزء پیوندهای شکسته محسوب می شود. داشتن چندین لینک مخرب در سایت، اتفاقات ناخوشایندی را برای شما به همراه دارد.
وجود لینک های شکسته در یک وب سایت، می تواند برای کاربر ناامید کننده باشد. زیرا افراد با هدف یافتن موضوع مد نظرشان به سایت شما می آیند؛ اگر شما نتوانید هر آنچه بازدید کننده نیاز دارد، ارائه دهید، آنها از سایت شما خارج شده و بر روی سایت رقیبتان کلیک می کنند. این موضوع باعث افزایش نرخ پرش سایتتان می گردد که تاثیر زیادی در سئو سایت می گذارد.
همچنین، دقت کنید که وقتی وب سایتی برای مدت طولانی به روز نشود، منجر به ایجاد "لینک های شکسته" می گردد. به همین دلیل شما باید پیوندهای سایتتان را با استفاده از ابزار بررسی لینک های شکسته و خراب پیدا کنید تا بتوانید همه خطاها را شناسایی و برطرف نمایید.

ابزار لینک شکسته 

شرکت رایاپارس با تلفیق دانش و استراتژی، ابزاری را طراحی کرده که برای شناسایی لینک های مخرب و آسیب زننده سایتتان بسیار مفید است.
برای استفاده از این ابزار ابتدا باید آدرس دامنه وب سایتی که می خواهید بررسی کنید را وارد نمایید. سپس بر روی کلمه " اجرا" کلیک کنید.
سیستم این ابزار از یک الگوریتم منحصر به فرد استفاده می کند که درخواست شما را پردازش، و نتایج را بلافاصله نشان می دهد.
همچنین برای بررسی تعداد لینک های موجود در سایتتان می توانید از ابزار شمارشگر بک لینک استفاده نمایید.

معایب لینک های شکسته

وجود پیوندهای شکسته یا لینک های قطع شده در وب سایت نه تنها مخرب است، بلکه می تواند اعتبار وب سایت شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
برخی از مدیران وب که سایت خود را به طور منظم به روز نمی کنند، ممکن است حتی از وجود این پیوندهای مخرب در سایت خود مطلع نباشند.
وجود لینک های شکسته و خراب بیشتر از همه برای کاربران تلفن همراه مشکلات زیادی را به همراه دارد. زیرا، با مواجه با این نوع لینک ها بعد از کلیک و نرسیدن به صفحه مورد نظرشان با دکمه برگشت از سایت خارج می شوند. در نتیجه، شما کاربران موبایلی خودتان را که جامعه آماری زیادی را تشکیل می دهند را از دست خواهید داد.

جمع بندی

میزان ترافیک سایت جز مولفه های اصلی در سئو سایت است. به همین دلیل شناسایی لینک های آسیب زننده به وب سایت، می تواند برای ارتقا جایگاه سایتتان در گوگل تاثیر زیادی بگذارد.
بررسی لینک های سایت باید جزء کارهای همیشگی مدیران و سئو کاران باشد. مخصوصا برای لینک های خارجی این موضوع اهمیت بیشتری دارد. زیرا هیچگاه در صورت انتقال صفحات و یا تغییر لینک های سایت به شما اطلاع نمی دهند.