ابزار بررسی IP کلاس C

حداکثر 40 دامنه وارد نمایید (هر دامنه در یک خط)درباره ابزار بررسی IP کلاس C

 ابزار های تحلیلی سایت

هر وسیله‌ای به اینترنت متصل می‌شود یک آدرس IP منحصر به فرد به آن اختصاص داده شده است. برای سیستم‌هایی که در شبکه‌های توزیع‌ شده مانند اینترنت مستقر هستند، هر گره در شبکه یک آدرس منحصر به فرد دارد.

آدرس IP یک آدرس باینری ۳۲ بیتی است که شامل دو زیر آدرس است که شبکه و میزبان شبکه را شناسایی می‌کند. نشانی IP متشکل از چهار بایت است که هر بایت از اعداد از ۰ تا ۲۵۵ می‌باشد و با (.) از هم جدا شده‌اند. برای مثال، ۱۹۲.۶۸.۱۰۰.۴ نشانی IP معتبری است. به هر هشت بیت octet گفته می شود. فقط از octet اول میتوان نوع کلاس را معین کرد.

کلاسهای IP address

 پنج کلاس از آدرس‌های IP وجود دارد که عبارتند از:

  • کلاس A

اولین بیت کلاس A همیشه بر روی صفر تنظیم می‌شود. کلاس A گستره آدرس از ۰.۰.۰.۰ - ۱۲۷.۰.۰.۰. به این معنی است که فقط تعداد ۱۲۸ عدد شماره در شبکه وجود دارد.

01111111 = 0 + 64 + 32+ 16+ 8+ 4+ 2+ 1 = 127

  • کلاس B

بیت اول کلاس B همیشه به ۱ تنظیم می‌شود و بیت دوم نیز بر روی ۰ تنظیم می‌شود. اعداد از 128.0.0.0 تا 191.255.0.0.

10111111 = 128+ 0+ 32+ 16+ 8+ 4+ 2+ 1 = 191

  • کلاس C

در کلاس c  دو بیت اول یک است و بیت سوم  صفر است. اعداد از ۱۹۲.۰.۰.۰ - ۲۲۳.۲۵۵.۲۵۵.۰.

11011111 =128+ 64+ 0+ 16+ 8+ 4+ 2+ 1 = 223

  • کلاس D

نشانی‌های کلاس D سه بیت اول روی ۱ تنظیم می‌شوند و بیت چهارم صفر است.

11101111= 128+ 64+ 32+ 0+ 8+ 4+ 2+ 1=239

  • کلاس E

آدرس کلاس E برای آزمایش و تست رزرو شده ‌است و هرگز به هیچ شکل استانداردی مورد استفاده قرار نگرفته است.

آدرس های IP کلاس  C چیست؟

کلاس A و B به سازمان‌های بزرگ و متوسط اختصاص داده می‌شوند. کلاس c رایج‌ترین نوع آدرس‌های اختصاص‌داده‌ شده به شرکت‌های کوچک است و پرکاربردترین آدرس‌های ip هستند. ارایه دهندگان خدمات اینترنتی کوچک و متوسط مجموعه‌ای از آدرس‌های ip کلاس c را خریداری می‌کنند و به مشتریان خود تخصیص می‌دهند. ارایه دهندگان خدمات اینترنتی آدرس‌های ip پویا ( اشتراکی ) به مشتریان خود ارائه می‌دهند. دلیل این امر این است که زمان تقسیم آن‌ها، ارزان‌تر و محبوب‌تر هستند. کاربرانی هم هستند که از آدرس‌های ip اختصاص داده شده به خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین هنگامی که در یک وب سایت هیچ ترافیکی وجود ندارد، آدرس‌های ip آن‌ها به کاربران دیگر وب سایت‌ها سپرده می‌شوند. این کار بر سئو سایت شما تاثیر منفی خواهد داشت. مزایای آدرس‌های ip  رده c این است که آن‌ها ارزان و بیشتر برای وب سایت‌ها و کاربرانی هستند استفاده زیادی از اینترنت ندارند.

استفاده از ابزار چک کننده آدرس IP کلاس C

اگر هاستی را خریداری کرده‌اید، شاید کنجکاو باشید، بدانید کدام وب سایت‌ها آدرس IP یکسانی با شما دارند؛ زیرا ممکن است این کلاس از آدرس IP به سایت شما اختصاص داده شده و با دیگر وب سایت‌ها نیز به اشتراک گذاشته شده‌ باشد. برای این منظور شما می‌توانید از ابزار بررسی IP کلاس C استفاده نمایید. برای استفاده از این ابزار شما باید حداکثر 40 نام دامنه را وارد کرده و پس از ورود نام‌های دامنه روی دکمه "انجام فرآیند" کلیک کنید. در نتیجه، نام‌های میزبان که وارد کرده‌اید را نمایش خواهد داد و در مقابل هر نام میزبان، آدرس ip، کلاس c و وضعیت را نمایش می دهد.