ابزار بررسی سابقه دامنه


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار بررسی سابقه دامنه

معرفی ابزارهای دامنه

 

سابقه دامنه تاثیر زیادی در سئو سایت و روند رشد کسب و کارها در فضای وب دارد. به همین دلیل، بهتر است قبل از پیاده سازی سایت بر روی دامنه، آن را بررسی و سوابق دامنه مورد نظر خود را آنالیز کنید.
تاثیر سابقه دامنه در روند رشد کسب و کارها بسیار چشمگیر است به عنوان مثال، شما سایت جدیدی را می خواهید راه اندازی کنید. برای پیشروی بیشتر در روند سئو سایت و کسب جایگاه در موتور جستجو گوگل از دامنه ی سایت هایی که دیگر فعالیت ندارند و یا از دامنه ای که تاریخ انقضا آن تمام شده است اما قبلا مورد استفاده دیگر وب سایت ها بوده، استفاده می کنید. اگر دامنه مورد نظر شما در لیست اسپم گوگل ثبت شده باشد و شما بر روی این دامنه، سایت خود را پیاده سازی کنید؛ سایت شما نیز وارد لیست اسپم گوگل می شود. به طور کلی هر امتیاز منفی و یا مثبتی که دامنه انتخابی شما نزد گوگل کسب کرده باشد، بعد از پیاده سازی بر روی سایت جدید، امتیازات دامنه نیز منتقل می شود.
از همین رو، برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از سابقه دامنه برای کسب و کارتان قبل از پیاده سازی و طراحی سایت بر روی دامنه، سوابق آن را بررسی نمایید. در صورتی که سوابق دامنه انتخابی شما مورد تایید بود؛ می توانید به کمک ابزار بررسی مشاهده اطلاعات و هویز (WHOIS)، به هویت صاحب دامنه دسترسی پیدا نمایید.
همچنین، موضوع حائز اهمیت دیگر درباره دامنه این است که اگر تاریخ انقضا آن تمام شود؛ سایت شما از دسترس خارج خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های بررسی سوابق دامنه این است که تاریخ اتمام انقضا را مشخص می کند.

ابزار بررسی سابقه دامنه

برای بررسی سابقه دامنه می توانید به کمک ابزارهایی که برای این منظور تعبیه شده است؛ استفاده نمایید.
شرکت رایا پارس، ابزاری را برای بررسی سوابق دامنه سایت ها قرار داده است. برای استفاده از ابزار بررسی سابقه دامنه، می توانید با وارد کردن آدرس دامنه مورد نظرتان و کلیک بر روی دکمه عمر، سوابق دامنه خود را مشاهده کنید. سپس، ابزار سابقه دامنه برای شما جدولی که شامل عمر دامنه و تاریخ بروز رسانی و انقضا آن است را نشان می دهد.

نقش عمر دامنه در سئو

عمر دامنه نقش پر رنگی را در سئو سایت ایفا می کند؛ زیرا خزنده های گوگل، دامنه را نیز ایندکس می کنند. پس، هر چه دامنه مورد استفاده شما از عمر بیشتری برخوردار باشد؛ امتیاز بیشتری برای سایت شما از سوی گوگل منظور می گردد.


اما عمر دامنه از چه زمانی حساب می شود؟


اکثر افراد آغاز عمر دامنه را از زمان ثبت و خرید محاسبه می کنند در حالی که عمر دامنه از لحظه ایندکس شدن آن توسط خزنده های گوگل محاسبه می شود.

نحوه خرید دامنه

فرآیند خرید دامنه بسیار آسان است و نیاز به دانش خاصی ندارد. ابتدا وارد یکی از سایت های فروش دامنه شده و نام مناسبی را بر می گزینید. سپس، بعد از وارد کردن نام مورد نظر در صورت آزاد بودن دامنه قادر به خرید آن هستید.
اگر نام انتخابی شما آزاد نبود 2 راه پیش روی شما است.

  •  نام دیگری انتخاب نمایید.
  •  با پسوند دیگری نام اولیه خود را انتخاب کنید؛ یعنی اگر با IR نام منتخب شما پر است، می توانید با پسوند org یا com تهیه نمایید.

جمع بندی

شرکت رایاپارس با تلفیق دانش و استراتژی، ابزار سئو را طراحی و به صورت رایگان در فضای وب قرارداده است. شما به کمک مجموعه ابزارهای سئو رایا پارس قادر خواهید بود که به صورت رایگان، سئو سایت خود را بررسی نمایید.