ابزار بررسی آی پی دامنه سایت


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار بررسی آی پی دامنه سایت

معرفی ابزارهای دامنه

 

از آنجایی که به دست آوردن آی پی دامنه سایت ها، نیاز به انجام کارهای پیچیده و زمانبری دارد؛ شرکت رایا پارس، ابزاری را طراحی کرده است تا به کمک آن بتوانید به سرعت، آی پی هر دامنه ای را بیابید. ابزار بررسی آی پی دامنه سایت، برای صاحبان سایت ها بسیار مفید و کارآمد است؛ زیرا به کمک این ابزار می توانند با صرفه جویی در وقت، به سرعت، IP مورد نظرشان را پیدا کنند. کاربرد دیگر این ابزار، شناسایی موقعیت جغرافیایی وب سایت، سرور و آدرس آی پی دامنه است .

ابزار بررسی آی پی دامنه سایت

همانطور که از نام این ابزار مشخص است این ابزار وظیفه پیدا کردن آی پی دامنه ها را دارد. به دلیل این که پیدا کردن آی پی دامنه کار دشوار و سختی است، این ابزار جزء ابزارهای مهم در سئو سایت محسوب می شود. ابزار بررسی آی پی دامنه سایت، به صورت رایگان برای افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ، مدیران سایت ها و کاربران فضای وب ارائه می شود. از کاربردهای دیگر این ابزار می توان به جزئیات ISP و منطقه ای که سرور در آن قرار دارد؛ اشاره کنیم.
نحوه استفاده از این ابزار بسیار راحت است. ابتدا URL را وارد نمایید. سپس، بر روی دکمه اجرا کلیک کنید. ابزار به سرعت، دامنه مورد نظر شما را تحلیل می کند و در قالب جدولی اطلاعات نام کشور، IP و سرویس دهنده ISP را مشخص می نماید.

دلایل اهمیت پیدا کردن آی پی دامنه

به هر دامنه یک آدرس پروتکل اینترنت (IP)، اختصاص داده شده است. آگاهی از آی پی اختصاص داده شده به دامنه سایت، می تواند مزیت های زیر را به همراه داشته باشد.

شناسایی موقعیت جغرافیایی یک وب سایت و سرور آن
• جلوگیری از حملات اینترنتی
• مزیت تبدیل دامنه به آدرس آی پی
• مسدود کردن وب سایت هایی که ویروس و ایمیل های ناخواسته ارسال می کنند.

آی پی دامنه در سئو سایت حائز اهمیت است. زیرا با هر بار کلیک بر روی آدرس دامنه وب سایت، بر روی آی پی دامنه نیز کلیک شده و برای گوگل نمایش داده می شود. موتور جستجو گوگل، اغلب آدرس های آی پی که با سایت شما مرتبط باشد را پیوند می دهد. به همین دلیل، گاهی باعث ایجاد لینک های بی کیفیت می شود که باید به کمک ابزار disavow، آنها را به گوگل اطلاع داده و حذف کنید.

جمع بندی

هدف ما از از ارائه ابزار بررسی آی پی دامنه سایت، این است که بتوانیم برای ارتقا جایگاه وب سایت ها در گوگل و سئو سایت به کسب و کارهای آنلاین کمک کنیم. ابزار بررسی آی پی دامنه سایت با الگوریتم های دقیق و اصولی طراحی شده است تا بتوانید به وسیله آن، آی پی را شناسایی کرده و اتصالتان به اینترنت را تقویت نمایید. این ابزار می تواند برای ردیابی منبع ویروس ، ایمیل های ناخواسته و حتی حملات اینترنتی بسیار کمک کند.
همچنین، می توانید با ابزار بررسی آدرس آی پی، IP سیستم مورد استفاده خود را بیابید.