MD5 ابزار تولیددرباره MD5 ابزار تولید

معرفی ابزار رایگان انتخاب کلمه کلیدی

 

MD5 یک الگوریتم رمزنگاری توابع مخلوط است که برای خلاصه کردن پیام ها استفاده می شود. MD5 یک الگوریتم هش نیز می باشد و معنی آن این است که برای همه ی ورودی ها با طول متفاوت، طول کد تولید شده ثابت و غیر قابل بازگشت است و همیشه برابر با 128 بیت و 32 کاراکتر است .

ابزار آنلاین تولید MD5 و سئو سایت

ابزار آنلاین تولید MD5 جزء ابزارهای کاربردی برای سئو سایت محسوب می شود. یکی از ملاک های گوگل برای تعیین رتبه سایت، حفظ امنیت برای اطلاعات کاربران توسط سایت مورد نظر است. وقتی کاربری وارد سایت شما شده و در آن احساس امنیت کند و به این نتیجه برسد که اطلاعات کاربران در سایتتان حفظ خواهد شد تجربه کاربری خوبی را در آن تجربه کرده و مدت زمان طولانی تری در سایت شما خواهد ماند. همه این عوامل موجب بهبود در سئو سایت خواهد شد و رتبه سایت را بالا خواهد برد.

برای استفاده از ابزار آنلاین تولید MD5، در قسمت کادر مشخص شده متن مورد نظر را جایگزین نمایید. سپس دکمه اجرا را زده تا فرایند رمزنگاری آغاز گردد.

چرا MD5 برگشت پذیر نیست؟

برای توضیح بهتر این که چرا MD5 قابل ‌بازگشت نیست، مثالی را ذکر می کنیم. وقتی ما از یک ژنراتور آنلاین MD5 برای رمزنگاری داده های متنی استفاده می کنیم، یک پیام خلاصه شده ۳۲ کاراکتری دریافت می نماییم. بنابراین، اگر بخواهیم پیام خلاصه شده را به حالت اولیه برگردانیم، آیا سیستم به درستی می تواند تشخیص دهد که پیام ورودی چه بوده است و چند کاراکتر داشته است؟ به این دلیل است که گفته میشود MD5 برگشت پذیر نیست.

کاربرد ابزار تولید MD5

از الگوریتم MD5 در بسیاری از نرم‌افزارهای حفاظت اطلاعات استفاده می‌شود و همچنین کاربرد زیادی در تشخیص درستی داده‌ها دارد. این ابزار آنلاین در کد گذاری گذرواژه , اطلاعات کارت اعتباری و دیگر داده‌های حساس به mysql، بسیار مفید است. به طور کلی میتوان گفت این ابزار برای برنامه نویسان php، برنامه نویسان asp و هر کسی که از my sql و یا sql استفاده می‌کند، مفید است.

آیا توابع MD5 واقعا ً ایمن هستند؟

واقعیت این است که MD5 مقاوم به دسترسی و هک است . اگر از MD5 به عنوان یک الگوریتم مقابله با هک بر روی یک جدول پایگاه داده استفاده کنید، واقعا ً خوب خواهد بود. MD5 فشرده ‌است و نیاز به فضای ذخیره زیادی ندارد و توانایی محاسبه و تولید درهم سازی را دارد. اگر در برنامه هایی که کلمه عبور شما را ذخیره می کنند، رمز عبور به همان صورتی که شما وارد کرده اید در دیتابیس ذخیره شود در این صورت اگر فردی به دیتابیس دسترسی پیدا کند تمامی رمزهای عبور کاربران را می تواند بدست آورد و با استفاده از آن هر اقدامی را انجام دهد. اما در صورتی که برنامه امن باشد از hash برای رمزنگاری کلمه عبور شما استفاده می کند.