ابزار تست آنلاین Ping


آدرس بلاگ شما


نام بلاگ


آدرس بروزشده بلاگ شما


آدرس RSS بلاگدرحال اجرا...

درباره ابزار تست آنلاین Ping

 ابزار های مدیریت وب سایت

 

Ping مخفف کلمه Packet InterNet Groper است و دستوری است که در محیط cmd اجرا می شود. پینگ روشی برای پیدا کردن اشکالات و عیب یابی در شبکه های کامپیوتری است. 

تست پینگ در سئو سایت موثر است؛ زیرا با این روش می توانیم سرور را مورد بررسی قرار داده و مشکلات موجود را شناسایی نماییم. 

پینگ با دو هدف انجام می‌شود. اولین هدف پینگ این است که بررسی کند آیا هاست در دسترس است و در شبکه دیده می‌شود؟

و دومین کاربرد پینگ این است که مدت زمان دریافت پاسخ را اندازه بگیرد. یعنی سرعت ارسال و دریافت اطلاعات چقدر است؟

ابزار تست آنلاین Ping

تست پینگ برای این است که اتصال سیستم را به شبکه بررسی نماییم و سرعت انتقال داده را کنترل کنیم. شرکت رایاپارس برای سهولت بیشتر برای اجرا تست پینگ، ابزار تست آنلاین Ping را ارائه کرده است.

برای استفاده از ابزار تست آنلاین Ping، ابتدا آدرس صفحه را وارد کرده سپس، نام صفحه را قرار دهید. در قسمت بعد، آدرس بروز صفحه را وارد کنید. در قسمت چهارم هم RSS URL صفحه مد نظرتان را جایگذاری کنید. در انتها گزینه "اجرا" را کلیک کنید. بعد از گذشت چند ثانیه لیستی از پینگ سرور ها و وضعیت آنها برایتان نمایش داده می شود.

تفسیر نتایج تست ping

در تست پینگ کامپیوتر مبدا سیگنال echo را برای هاست ارسال می کند. اگر هاست در دسترس باشد سیگنال reply یا پاسخ را می فرستد. 

در خروجی دستور پینگ چند نوع اطلاعات داریم : آدرس IP مقصد، اندازه بسته، زمان، تعداد بسته های گم شده در پروسه ارسال و دریافت و TTL.

TTL یک عدد بین ۱ تا ۴ است. اگر عدد برگردانده شود به این معنی است که هر دو کامپیوتر در یک شبکه هستند. TTL تعداد hop های درون شبکه را نشان می‌دهد. اگر ping یک درخواست منقضی را نمایش دهد، به این معنی است که قادر به ایجاد اتصال با کامپیوتر دیگری نیست.

همچنین، خطای دیگری که می‌تواند رخ دهد این است که میزبان شناخته نشود. این نشان می‌دهد که نام میزبان غلط نوشته شده یا در اینترنت وجود ندارد .