ابزار بررسی سرعت سایت


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار بررسی سرعت سایت

 ابزار های مدیریت وب سایت

 

سرعت سایت، مهم ترین فاکتور در موفقیت و ارتقا جایگاه وب سایت در موتور جستجو گوگل است. سرعت لودینگ صفحات وب سایت، ارتباط مستقیمی با میزان بانس ریت، نرخ تبدیل و سئو سایت دارد؛ زیرا 80 درصد از کاربران فضای وب در مواجه با سایت هایی که از سرعت لودینگ پایینی برخوردار هستند، به سرعت آنها را ترک کرده و وارد سایت بعدی می شوند. به همین دلیل باید مدیران سایت ها در بازه های زمانی مشخص، سرعت وب سایت خود را بررسی نمایند. 

برای داشتن سایتی با سرعت لود بالا پیشنهاد می کنیم از ابزار بررسی سرعت سایت استفاده کنید.

ابزار بررسی سرعت سایت

برای تشخیص میزان سرعت سایت، می توانید از ابزارهای گوناگونی که به صورت آنلاین در فضای وب وجود دارند؛ استفاده نمایید. این ابزارها بعد از بررسی سایت، مشکلات و خطاهای وب سایت را مشخص می کنند. 

شرکت رایا پارس، برای وب مستران و مدیران سایت ها ابزاری را به صورت رایگان قرار داده است که بتوانند با درج لینک سایت مورد نظرشان، خطاها و ضعف های سایت را شناسایی و برطرف کنند. 

بعد از تشخیص ارورها و خطاهای سایت، باید به رفع آنها برای بهبود عملکرد وب سایت پرداخت.

اما نکته مهم این است که شما برای رفع خطاهای وب سایتتان، نیاز به دانش برنامه نویسی و سئو سایت دارید.

زیرا معمولا ارورهای این بخش از آنالیز سایت، مربوط به کدهای جاوا اسکریپت و css است که برای رفع آنها باید به برنامه نویسی مسلط باشید. همچنین، در بخش ارورهای سئو سایت، بیشترین خطا در بهینه نبودن تصاویر است که برای رفع این موضوع نیز باید عکس های بارگذاری شده در وب سایت را بهینه کنید. 

اگر دانش کافی برای برطرف کردن ارورهای سایتتان ندارید؛ می توانید به کمک شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو سایت این موضوع را حل نمایید. شرکت رایاپارس به عنوان ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ، سئو سایت و طراحی سایت، می تواند شما را برای رفع مشکلات وب سایتتان کمک نماید.

آشنایی با خطاهای رایج ابزارهای سرعت سایت

در بخش آنالیز سرعت سایت، خطاهای زیادی وجود دارد که در ادامه به چند مورد از مشکلات رایجی که باعث کاهش سرعت سایت می شود؛ خواهیم پرداخت.  

Optimize images

رایج ترین ارور در بخش آنالیز سرعت سایت، Optimize images است.

 برای عملکرد بهتر در سئوی سایت و همچنین افزایش سرعت وب سایت باید از تصاویر بهینه استفاده کرد. برای بهینه سازی تصاویر نیز ابزارهایی وجود دارد که می توانید از آنها برای بهینه سازی تصاویر وب سایتتان کمک بگیرید.

Minify CSS

برای افزایش سرعت، بهتر است کدهای سایت فشرده شوند تا زمان کمتری برای لود صفحات صرف گردد.

خطای Minify CSS، به معنی نیاز وب سایت به فشرده سازی کدهای CSS است که به کمک برنامه نویس و یا فردی که قادر به فشرده سازی کدهای سایت باشد، می توانید این ارور را رفع نمایید.

Minify Javascript

این ارور نیز به معنای فشرده سازی کدهای جاوا اسکریپت است.

Leverage browser caching

 مواردی مانند منوها، لوگو و دکمه های طراحی شده در بخش هدر وب سایت به صورت یکسان در تمام صفحات سایت وجود دارد. اگر کش سایت شما فعال باشد، فقط در صفحه اصلی، روند لود لوگو و آیکون های هدر وب سایت برای کاربر انجام می شود و با پیمایش صفحات دیگر، نیازی به لود مجدد آیکون ها و لوگو نیست. همین موضوع باعث افزایش سرعت سایت می گردد.

اگر با این خطا در سایت مواجه شده اید؛ باید قسمت کش وب سایت خود را فعال نمایید.

سخن پایانی

برای رسیدن به سایتی با سرعت ایده آل و مطلوب باید پارامترهای مختلفی را بررسی نمایید تا بتوانید در سئو سایت و افزایش رتبه وب سایت در موتور جستجو گوگل موفق عمل کنید.

شرکت رایاپارس با تلفیق دانش و استراتژی می تواند به مدیران وب سایت ها برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل کمک نماید. برای دریافت مشاوره سئو سایت می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.