ابزار بررسی وضعیت سرور

حداکثر 100 آدرس (URL) وارد نمایید. (هر خط یک آدرس)درباره ابزار بررسی وضعیت سرور

 ابزار های تحلیلی سایت

ابزار تست وضعیت سرور، راهی برای بررسی سرور وب سایتتان است. شما به عنوان مدیرسایت باید به صورت متوالی سرور خود را چک نمایید تا برای سئو سایت مشکلی ایجاد نشود.

شرکت رایا پارس با تلفیق دانش و استراتژی، ابزاری را به صورت رایگان عرضه کرده است تا به کمک آن، وب مستران و افراد فعال در حوزه تجارت آنلاین بتوانند وضعیت سرور سایت های خود و یا سایت رقبایشان را آنالیزکنند.
در این ابزارشما قادر خواهید بود به طورهمزمان، سرور 100 دامنه سایت را بررسی نمایید.

ابزار بررسی وضعیت سرور

با استفاده از ابزار رایگان بررسی وضعیت سرور ، به طور منظم وضعیت وب سایت خود را بررسی کنید. همچنین می توانید هر بار که وب سایت شما با مشکلی مواجه شد، به کمک این ابزار، دلیل ایجاد اختلال در سایتتان را مورد بررسی قرار دهید. برای استفاده از این ابزار باید ابتدا آدرس دامنه های مورد نظرتان را درج کنید. سپس، با کلیک بر روی دکمه اجرا، جدولی برای شما نشان داده خواهد شد. در این جدول، کد HTTP، زمان پاسخگویی و وضعیت سرور مشخص شده است.

کدهای وضعیت HTTP

10 فیلد وضعیت، کد HTTP دارد که نمایش هر یک از این کدها تفسیر خاص خود را دارند.

کد 200

این کد به معنای سالم بودن سرور و اتصال درست آن به URL است.

کد 301

به معنای انتقال همیشگی URL است.

کد 302

اگر در ابزار آنالیز وضعیت سرور با این کد رو به رو شده اید، به این معناست که صفحه ای را که میخواهید بارگذاری شود به طور موقت به محل دیگری منتقل شده است.

کد 307

کد 307 نیز مانند 302 به معنای انتقال موقت صفحه به محلی دیگر است.

کد 400

این کد به معنای این است که سرور متوجه درخواست شما نشده است.

کد 401

کد 401 به کاربران اجازه دسترسی به محتواهایی که مدیر سایت اجازه دسترسی به آنها را صادر نکرده است، نمیدهد.

کد 403

اگر با این کد مواجه شده اید به معنا این است که بعد از انجام احرازهویت، قادر به مشاهده محتوا هستید.

کد 404

رایج ترین کد در جستجو صفحات سایت برای کاربران کد 404 است. 404 به معنای عدم وجود صفحه و یا محتوایی است که به دنبال آن هستید.

کد 410

کارکرد کد 410 مانند کد 404 است. با این تفاوت که به شما اعلام می کند که آدرس دامنه مورد نظرتان قبلا وجود داشته اما اکنون از بین رفته است.

کد 500

کد 500 به معنای وجود مشکل در سرور است.

دلیل بررسی وضعیت سرور

بیزینس ها با گذشت زمان و رشد کسب و کارشان در فضای وب به طور طبیعی با رشد وب سایت نیز رو به رو خواهند شد. همین امر باعث درگیرشدن بخش های مختلف سایت با سرور می شود. اگر از کنترل منظم سرور غافل شوید؛ ممکن است سایتتان با مشکلات شدیدی رو به رو شود.

مزایای بررسی وضعیت سرور

بررسی منظم وضعیت سرور 3 مزیت مهم برای کسب و کار شما دارد.

استفاده منظم از ابزار کنترل وضعیت سرور باعث می شود که اگر مشکلی برای سرور ایجاد شد، درهمان ابتدا سریعا حل شود. در مورد به روزرسانی های نرم افزاری و سخت افزاری، آگاهی پیدا می کنید.

نظارت مداوم بر وضعیت سرور باعث جلوگیری از بدافزار و هرزنامه ها می شود.

جمع بندی

اگر مدیر سایت هستید؛ باید به طور مستمر وضعیت سرور خود را بررسی نمایید. همچنین کاربران گوگل نیز، می توانند با وارد کردن دامنه سایت هایی که برای ورود به آنها دچار مشکل شده اند، از این ابزار کمک بگیرند. نکته نهایی درباره وضعیت سرور این است که اگر با کد 400 و 500 در صفحات سایتتان مواجه شده اید؛ مراقب باشید. زیرا این موضوع باعث افت جایگاه وب سایتتان در نتایج موتور جستجو گوگل می شود و در نتیحه اثر منفی در سئو سایت دارد.