ابزار شبیه ساز ربات موتور جستجو


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار شبیه ساز ربات موتور جستجو

 ابزار های تحلیلی سایت

با گذر زمان، الگوریتم های گوگل پیشرفت چشمگیری داشته اند. آنها وظیفه جمع آوری اطلاعات از صفحات وب را دارند. اطلاعاتی که توسط موتور جستجو از هر صفحه وب جمع آوری می شود از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. این اطلاعات در سئو سایت نیز اهمیت بالایی دارد.
متخصصان و افراد فعال در حوزه دیحیتال مارکتینگ همیشه به دنبال روشی برای شناخت بیشتر عملکرد ربات های گوگل هستند. به همین دلیل، شرکت رایاپارس، ربات های شبیه ساز موتور جستجو گوگل را طراحی کرده است.
این ربات قادر است، 6 مولفه زیر را در صفحات سایت شما مورد بررسی قرار دهد.
o تایتل
o دیسکریپشن
o کلمات کلیدی
o ویژگی های صفحه
o بک لینک ها
o هدینگ سایت  (H1 _ H6)

همه این عوامل به طور مستقیم در سئو سایت تاثیرگذار هستند. از همین رو، برای ارتقا وب سایتتان در موتور جستجو گوگل باید به بهینه سازی این 6 عامل توجه ویژه ای داشته باشید.

ابزار شبیه ساز ربات موتورجستجو

ابزار شبیه ساز ربات موتور جستجو، روشی برای بررسی سایت از نگاه گوگل است. به کمک این ابزار، می توانید روش ایندکس شدن صفحات سایت توسط الگوریتم های گوگل را در وب سایت خود بررسی نمایید.
از مزایای آنالیز سایت توسط ابزار شبیه ساز ربات موتور جستجو، می توان به شناخت نقاط ضعف سایتتان اشاره کرد. با این ابزار قادر خواهید بود؛ متاتگ ها، کلمات کلیدی، کد منبع و لینک های صفحات سایت خود را بررسی نمایید.

نحوه آنالیز سایت با ابزار شبیه ساز

نحوه پیمایش صفحات سایت توسط موتورهای جستجو متفاوت است. آنها فقط می توانند قالب ها و محتوای فایل های خاص را بخوانند. به عنوان مثال، موتورهای جستجو مانند موتور جستجو گوگل، قادر به خواندن کد CSS و JavaScript نیستند. علاوه بر آن، ممکن است؛ محتوای بصری مانند تصاویر، فیلم ها و محتوای گرافیکی را نیز تشخیص ندهند.
برای اینگونه از سایت ها باید محتوای خود را با کمک تگ های متا بهینه کنید. استفاده از متا تگ ها باعث درک بهتر الگوریتم های گوگل از سایتتان می شود.
ابزار شبیه ساز موتور جستجو به صورت آنلاین و رایگان در اختیار سئو کاران قرار دارد. برای استفاده از این ابزار ابتدا آدرس صفحه ای که مورد نظرتان است را وارد نمایید. بعد از کلیک بر دکمه "اجرا"، ابزار، صفحه را از نگاه الگوریتم های گوگل مورد بررسی قرار می دهد. سپس، جدولی از پارامترهای مهم سایت ارائه خواهد داد.

کلام آخر

3 دلیل اصلی برای ایندکس نشدن لینک های سایت وجود دارد. این 3 عامل باعث می شود که خزنده های گوگل قادر به خواندن لینک های صفحات سایت نشوند. این عوامل عبارت اند از:

  • استفاده از کدهای HTML یا JavaScript
  •  خطا در کدهای منبع
  •  استفاده از ویرایشگر HTML WYSIWYG

ابزار شبیه ساز ربات موتورجستجو گوگل، راهی آسان برای افزایش رتبه در صفحات جستجو گوگل (SERP) و سئوسایت است. به کمک این ابزار می توانید سایت خود را از نگاه تیزبین الگوریتم های گوگل بررسی کنید.