ابزار بررسی واکنشگرایی


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییدانتخاب رزلوشن:

 
 
 
 
 
 
 
 


درباره ابزار بررسی واکنشگرایی

 ابزار های تحلیلی سایت

 

اگر خواهان کسب رتبه در صفحه اول موتور جستجو گوگل هستید از واکنشگرایی سایت غافل نشوید!
ریسپانسیو یا واکنشگرایی وب سایت جز مسائل مهم و حائز اهمیت در سئو سایت است.
با توجه به رشد تکنولوژی و همه گیر شدن تلفن همراه در میان کاربران، موتور جستجو گوگل، واکنشگرا بودن سایت را جز پارامترهای مهم برای سئو و ارتقا جایگاه سایت در گوگل قرار داده است. به همین دلیل، طراحی سایت به روش ریسپانسیو اهمیت بالایی دارد.
ریسپانسیو (Responsive) به معنی آن است که ظاهر وب سایت ها با توجه به اندازه صفحه نمایش، تغییر کند.

نحوه بررسی واکنشگرایی سایت

برای تشخیص اینکه آیا سایتی واکنشگرا است یا خیر، 3 راه وجود دارد:

  • تست عملی سایت
  • استفاده از ابزارها
  • بررسی از طریق سورس کد

تست عملی سایت

Responsive را می توان به صورت عملی تست کرد. یعنی در گوشی ها و تبلت ها، سایت را مشاهده کرد. این روش طبیعتا راه مطمئنی نخواهد بود؛ زیرا نمی توان سایت را در انواع صفحه های نمایش کنترل کرد.

استفاده از ابزارها

روش حرفه ای و مطمئن برای تست واکنشگرایی سایت، استفاده از ابزارها است. شما با این روش، قادر خواهید بود که نحوه نمایش وب سایت خود را در ابعاد مختلف مشاهده کنید.

بررسی از طریق سورس کد

روش دیگر برای تست ریسپانسیو سایت، بررسی از طریق سورس کد است. با رفتن به قسمت inspect، می توانید نحوه نمایش سایت خود را در تلفن های همراه بررسی کنید.

ابزار بررسی واکنشگرایی  

شرکت رایاپارس با تلقیق دانش و استراتژی، ابزارهای کاربردی و مفیدی را برای آنالیز سئو سایت قرار داده است. استفاده از ابزار سئو، روشی برای بررسی نقاط ضعف وب سایتتان است. یکی از ابزارهای پرکاربرد و مفید در مجموعه ابزارهای سئو، ابزار بررسی واکنشگرایی است.
شما به کمک این ابزار می توانید وب سایت خود را در اندازه های متفاوت مشاهده کنید.
تفاوت مهم ابزارهای رایاپارس با دیگر ابزارهای موجود این است که شما، بدون دانش قبلی درباره سئو سایت و یا شناخت از ابزارهای سئو، می توانید به راحتی از آنها استفاده نمایید.
برای تست واکنشگرایی سایت، ابتدا URL را وارد کنید. سپس، 8 اندازه متفاوت را در اختیار شما قرار داده ایم. می توانید با انتخاب هر یک از آنها، نمایش سایت را در ابعاد مختلف بررسی نمایید.

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو، بخش مهمی در پروسه طراحی وب سایت دارد. تعدادی از طراحان، ابتدا طراحی واکنشگرایی سایت را انجام می دهند؛ سپس به طراحی سایت برای دسکتاپ اقدام می کنند.
برای طراحی ریسپانسیو سایت باید نکاتی را رعایت کرد مانند:

توجه به UX
• بهینه سازی تصاویر
• ایجاد صفحه کلید مجازی
• ابعاد آیکون ها
• فونت سایت
• منو همبرگری

UX

UX یا تجربه کاربری عامل مهمی در افزایش نرخ تبدیل کاربران است. تجربه کاربری در طراحی سایت ریسپانسیو از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا اگر کاربران در بدو ورود به سایت، متوجه نحوه عملکرد وب سایت نشوند، به سرعت، سایت شما را ترک خواهند کرد. این اتفاق موجب افزایش بانس ریت وب سایت می گردد.

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر جز پارامترهای مهم در سئو سایت است. تصاویر بهینه موجب افزایش سرعت سایت و جذب کاربران می شود. همچینین، رعایت این موضوع در واکنشگرایی سایت نیز تاثیر زیادی دارد.

صفحه کلید مجازی

با توجه به پرسونای کسب و کارها، طراح سایت، اقدام به ایجاد فرم هایی در سایت می کند. هنگام ورود کاربران از طریق تلفن همراه باید کیبورد مجازی برای افراد فعال گردد تا در صورت نیاز بتوانند فرم ها را تکمیل نمایند.

ابعاد آیکون

باید طراحی آیکون های سایت به نحوی صورت گیرد که وقتی فردی از طریق گوشی موبایل وارد سایت شد؛ بتواند به همه آیکون ها دسترسی داشته باشد. همچنین باید اندازه آنها به گونه ای طراحی شود که کاربر به راحتی قادر به کلیک بر روی آیکون ها باشد.

فونت سایت

فونت سایز کلمات در طراحی سایت ریسپانسیو نیز بسیار حائر اهمیت است. زیرا، اگر فونت انتخابی شما ریز باشد؛ کاربران موبایلی وب سایتتان، به علت ناخوانا بودن فونت سایت، اقدام به ترک وب سایتتان می کنند.

منو همبرگری

در طراحی سایت واکنشگرا باید از منو همبرگری استفاده نمود. منوهای همبرگری با 3 خط نشان داده می شوند، که برای استفاده باید بر روی 3 خط، کاربران کلیک کنند تا آیکون های منو سایت نمایش داده شود.

جمع بندی

به طور خلاصه، ریسپانسیو بودن و یا واکنشگرایی سایت، تاثیر مستقیمی بر روی جذب کاربران، فروش بیشتر و سئو سایت دارد.
همچنین، اگر وب سایت شما از قابلیت ریسپانسیو بودن برخوردار نیست، می توانید با ریدیزاین یا طراحی مجدد سایت کاربران موبایلی کسب و کار خود را نیز جذب وبسایتتان کنید.

اگر نیاز به ایجاد قابلیت ریسپانسیو برای وب سایت خود دارید؛ می توانید با مشاوران طراحی سایت رایاپارس تماس بگیرید.