ابزار بررسی مشاهده اطلاعات و هویز دامنه (whois)


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار بررسی مشاهده اطلاعات و هویز دامنه (whois)

 ابزار های تحلیلی سایت

 

Whois (هویز)، بستری برای بررسی اطلاعات مربوط به هویت صاحب دامنه است. هنگام خرید دامنه، اطلاعاتی برای فرایند ثبت دامنه باید درج کرد. این اطلاعات در پروتکل whois، ثبت شده و قابل دسترسی است.
به عنوان مثال، شما به تازگی اقدام به طراحی سایت در زمینه کسب و کار خود کرده اید.
نامی را برای برند خود برگزیده اید. بعد از بررسی متوجه شده اید که نام انتخابی شما برای کاربر دیگری ثبت شده است و شما قادر به خرید آن دامنه از سایت های فروش دامنه نیستید.
با استفاده از اطلاعات ثبت شده در whois، می توانید به صاحب دامنه مورد نظر خود دسترسی پیدا کرده و آن را خریداری کنید.

اطلاعاتی که از قسمت هویز دامنه می توان کسب کرد، عبارت اند از:

  •  ثبت دامنه
  •  نام سرور
  •  تاریخ انقضا
  • وضعیت دامنه
  •  موقعیت جغرافیایی
  •  شماره های تماس
  • نام مدیران دامنه
  • آدرس ایمیل مدیران دامنه

ابزار بررسی whois

برای دستیابی به هویز دامنه می توانید به کمک سایت ها و ابزارهای موجود در فضای وب به آن دست پیدا کنید.
شرکت رایا پارس، ابزاری را برای شناسایی هویت صاحب دامنه، طراحی کرده است. به کمک این ابزار می توانید مشخصات کامل صاحب هر دامنه را بیابید.
برای استفاده از ابزار بررسی مشاهده اطلاعات و هویز دامنه، باید ابتدا URL را وارد کرده و بر روی دکمه whois کلیک کنید.
سپس، اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل، آدرس، تلفن و اطلاعاتی از این دست را به شما نشان خواهد داد.
ابزار هویز، بدون نیاز به جمع آوری اطلاعات به صورت دستی، با کلیک بر روی یک دکمه، اطلاعات هویت صاحب دامنه را برای شما نمایش خواهد داد.
همچنین به کمک این ابزار می توانید در وقت خود نیز صرفه جویی کنید.

نقش whois در سئو سایت

Whois، قابلیت پنهان شدن اطلاعات را نیز دارد. به گونه ای که کسی نتواند به اطلاعات شخصی صاحب دامنه پی ببرد.
اما پشنهاد ما به شما این است که هیچگاه اطلاعات خود را در این بخش پنهان نکنید؛ زیرا حتی whois نیز از نگاه ریزبین موتور جستجو گوگل پنهان نمی ماند.
گوگل، whois را نیز مورد بررسی خود قرار می دهد و در صورت پنهان بودن اطلاعات، نمره منفی برای سایت شما لحاظ خواهد کرد. این موضوع اثر مستقیمی در سئو سایت می گذارد.
همچنین، هنگام خرید دامنه و ثبت اطلاعات از درج تلفن، ایمیل، آدرس و هرگونه اطلاعات نادرست و اشتباهی بپرهیزید؛ زیرا در شرایطی خاص، گوگل ممکن است از شما مدرکی برای احراز هویت بخواهد، در صورت ثبت اطلاعات نادرست، دچار مشکل خواهید شد.

معرفی بخش های مهم whois

whois از بخش های مختلفی تشکیل شده است اما 4 قسمت مهم آن عبارت اند از:

Expiration Date

این بخش مربوط به تاریخ انقضا دامنه است.
اگر 2 سایت با موضوع و کیفیت محتواهای یکسان وارد عرصه رقابت دیجیتال مارکتینگ شود و یکی از سایت ها با دامنه ای به مدت 1 سال فعالیت خود را آغاز نماید، در حالی که سایت دیگر با دامنه ای به مدت 5 سال شروع به فعالیت کند؛ سایتی که از دامنه 5 ساله برخوردار است در سئو سایت موفق تر خواهد بود و جایگاه بهتری را در گوگل کسب می کند.
دلیل این موضوع این است که از نگاه گوگل، فردی که دامنه 5 ساله خریداری می کند؛ جدی تر و مصمم تر است. پس در صورت رعایت اصول سئو، سایت 5 ساله شانس بهتری برای کسب جایگاه برتر در صفحات جستجوی گوگل نسبت به سایت هایی که از دامنه هایی با انقضا کمتر هستند؛ برخوردار می شود.

Name  

این قسمت به نام و نام خانوادگی فرد ثبت کننده دامنه اختصاص دارد.

Phone

شماره فرد ثبت می شود.

Email

ایمیل صاحب دامنه در این بخش درج می شود.

کلام آخر

برای طراحی سایت و ورود به حوزه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین، باید دامنه ای برای پیاده سازی سایت خریداری کنید. به عنوان شرکتی فعال در این حوزه، پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید از دامنه هایی که قبلا مورد استفاده دیگر سایت ها بوده اند؛ استفاده نمایید حتما سابقه دامنه آن را قبل از خریداری بررسی کنید تا دچار مشکلاتی مانند اسپم شدن سایت برای کسب و کارتان نشوید.
شرکت می تواند در فرآیند طراحی سایت و انتخاب نام دامنه که تاثیر مستقیمی در سئو سایت دارد، شما را یاری رساند. همچنین، اگر نیاز به کسب اطلاعات درباره هاست را دارید؛ می توانید از ابزار بررسی اطلاعات هاست سایت، استفاده نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان برای ایجاد کسب و کارهای آنلاین و انتخاب نام دامنه، از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.