کاهش رتبه الکسا

بهبود رتبه الکسا با روش‌های اصولی و تخصصی سئوسایت

ما با رعایت شرایطی ویژه، رتبه‌ی الکسای سایت شما را بهبود می‌بخشیم

کاهش رتبه الکسا بدون استفاده از ربات و یا پاپ آپ. رایا پارس با استفاده از روش های اصولی مبتنی بر سئو، به کاهش سریع رتبه الکسا شما کمک می کند. زمانیکه در مورد میزان محبوبیت و ارزش کلی وب سایت ها صحبت می شود، الکسا به صحنه می آید، مدت ها است که همه افراد متخصص و غیر متخصص به خوبی می دانند: هرچه رتبه الکسا پایین تر، بهتر. پس نمی شود به راحتی بی خیال Alexa Rank شد.

بهبود رتبه الکسا بدون استفاده از ربات و پاپ آپ

Improving Alexa Rank

ثبت سفارش

ارائه گزارش دوره ای

ما با در نظر گرفتن تمامی معیارهای لازم گزارش منظم و دوره ای کاملی را به مشتریان خود ارائه می دهیم که در این گزارش ها مشتریان می توانند کلیه فعالیت های انجام گرفته را مشاهده کنند.

استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های اصولی سئو

بر خلاف سایر سایت ها، ما برای کاهش رتبه از ربات و پاپ آپ استفاده نمی کنیم. روش های ما بر اساس اصول سئو هستند و تاثیرات پایدارتری دارند.

100% تضمین کاهش رتبه

ما به شما این اطمینان را می دهیم که با استفاده از روش های اصولی و حرفه ای، روند کاهش رتبه و بهبود رنک را تجربه خواهید کرد.

حفاظت از سئوی سایت

ما از قواعد بهینه سازی سایت استفاده می کنیم. بنابراین به هیچ عنوان سئوی سایت شما افت نخواهد کرد. حتی با اجرای روش های ما، رتبه بهتری در نتایج گوگل بدست می آورید.

حفاظت در مقابل الگوریتم‌های گوگل

با شناخت کامل الگوریتم های گوگل مانند پاندا و پنگوئن و رعایت قوانین آن ها، از شما در مقابل آسیب های این الگوریتم ها محافظت می کنیم.

پشتیبانی منظم

ما ضمن اجرای متعهدانه مفاد قرار داد پشتیبانی کامل مشتریان را از طریق پاسخگویی سریع به پرسش ها و مشکلات از طریق کانال های ارتباطی توسط کارشناسان و متخصصان انجام می دهیم.

پایان کار الکسا

امروزه مبنای رتبه بندی وبسایت ها بر اساس سایت معتبر شرکت آمازون است، اما اخیرا خبری مبنی بر اینکه آمازون می خواهد سایت الکسا را بازنشسته کند، منتشر شده است. به همین دلیل کاربران زیادی تحت تاثیر این خبر قرار گرفته اند. اما بهتر است بدانید که این وبسایت تا تاریخ 1 مِی 2022 (خرداد 1400) فعالیت خود را ادامه داده و پس از پایان این تاریخ دیگر سرویسی در این زمینه به کاربران نخواهد داد. حتی دامنه Alexa.com پس از اتمام این تاریخ از دسترس خارج خواهد شد. در نتیجه بهتر است تا برای سئو سایت خود تا وقت هست، فکری بردارید تا از رقبای خود در این زمینه عقب نمانید.

 

پایان کار الکسا

دلایل اهمیت کاهش رتبه الکسا

الکسا یکی از معتبرترین مراکزی است که برای نشان دادن میزان محبوبیت و نحوه عملکرد سایت های گوناگون، به هر یک از آن ها رتبه ای می دهد. این رتبه حاصل جمع آوری اطلاعات متنوعی از سراسر اینترنت است و برای تعیین آن، ملاک های زیادی در نظرگرفته می شود. فرض کنید قرار است تمامی وب سایت ها در یک صف قرار بگیرند. اینکه هر سایت در کجای صف قرار می گیرد و کدام یک جلوتر از بقیه و کدام یک عقب تر است را، الکسا به شما نشان می دهد.

افزایش رتبه الکسا یا کاهش آن؟

بسیاری از افراد به دنبال افزایش رتبه الکسا هستند تا رنکینگ سایت را افزایش بدهند. اما در واقع در الکسا شما باید به دنبال کاهش رتبه باشید و نه افزایش آن. زیرا همانطور که گفتیم هرچه قدر رتبه شما کمتر باشد، یعنی به جایگاه های نخست نزدیکتر هستید و عملکرد بهتری دارید.

در نظر داشته باشید رتبه الکسا درست مثل رتبه کنکور است؛ هر چقدر کمتر، بهتر! 

افزایش رتبه الکسا یا کاهش آن

رتبه های الکسا نشانگر چیست؟

شما دو رتبه از الکسا دریافت می کنید که با چنین تیترهایی نشان داده می شوند:

Alexa Traffic Rank و Traffic Rank in IR

گزینه اول مربوط به رتبه جهانی شما است. یعنی رتبه شما، در مقابل تمامی وب سایت هایی که در سراسر جهان وجود دارند سنجیده می شود.

گزینه دوم، رنک الکسای کشوری شما را نشان می دهد. یعنی در این بخش رتبه ای را می بینید که حاصل مقایسه شما با سایر سایت های ایرانی است.

اگر روند درستی را برای بهبود الکسا خود در پیش بگیرید و از روش های اصولی مبتنی بر سئو استفاده کنید، پس از مدتی هر دو رتبه کشوری و جهانی شما بهبود پیدا خواهد کرد.

چرا رتبه الکسا اهمیت دارد؟

اعداد دروغ نمی گویند! به آن ها گوش کنیم

شاید بسیاری از افراد به شما گفته باشند که رتبه الکسا هیچ ارزشی ندارد و نیازی نیست به آن توجه کنید. اما این درست به نظر نمی رسد که آمار و اعدادی که نتیجه تجزیه و تحلیل های پیچیده ای است را کنار بگذاریم و به آن ها بی اعتنا باشیم. شاخص هایی که الکسا با توجه به آن ها رتبه بندی می کند، معیارهای مهمی هستند که طبق الگوهای رفتاری کاربران محاسبه می شوند. پس می توان نتیجه گرفت رتبه الکسا می تواند دید بهتری از وضعیت عملکردی خودمان و رقبا به ما بدهد.

مشتریان قضاوت می کنند! به آن ها توجه کنیم

بسیاری از سایت های اینترنتی درآمد اصلی خود را از طریق تبلیغات بدست می آورند. از طرفی دیگر، اغلب افراد پیش از اینکه تبلیغات خود را سفارش دهند، با روش های گوناگونی در موردسایت مورد نظر تحقیق می کنند و وضعیت آن را می سنجند. یکی از متداول ترین روش هایی که افراد برای بررسی سایت تبلیغ کننده به آن توجه می کنند، رتبه ی الکسا آن سایت است. پس برای اینکه مشتریان را مجاب کنید که چه برای تبلیغات و چه هرکار دیگری به سراغ شما بیایند نه سایر رقبا، به بهبود رتبه الکسای خود توجه داشته باشید.

این را هم بگوییم که بسیاری از افراد برای پرداخت هزینه در قبال خدمات یک سایت، به Alexa Rank آن نگاه می کنند. در صورتیکه رتبه الکسای سایت ضعیف باشد، مبلغ کمتری در مقابل خدمات می پردازند و چنانچه الکسای سایت قوی باشد، حاضرند بیشتر هزینه کنند و برای دریافت خدمات، مبلغ بالاتری بپردازند.

همکاران و رقبا اهمیت می دهند؛ خوب بنظر برسیم

افرادی که به دنبال سرمایه گذاری یا همکاری با شما هستند، تمایل دارند که به راحتی کسب و کارتان را ارزیابی کنند و وضعیت کلی آن را بسنجند. چه راهی بهتر از الکسا؟

رتبه الکسا یکی از روش هایی است که افراد زیادی از طریق آن، گستردگی و ارزش کلی کسب وکارهای دیگر را به راحتی اندازه می گیرند. پس لازم است که رتبه ی خوبی داشته باشید.

البته اگر حضور در چرخه رقابت و پیشرفت هم برایتان اهمیت دارد و می خواهید سایر رقبا برایتان ارزش ویژه ای قائل شوند، باز هم باید به الکسا به عنوان یک عامل تاثیر گذار نگاه کنید.

ثبت سفارش الکسا

در تعیین رتبه الکسا برای هر سایت، چه فاکتورهایی سنجیده می شوند؟

در مورد اینکه چرا رتبه الکسا اهمیت دارد، صحبت کردیم. اما این رتبه از کجا می آید و برای محاسبه آن چه فاکتورهایی در نظر گرفته می شود؟رتبه بندی الکسا بر اساس آمار و اطلاعاتی است که از کاربران سراسر جهان جمع آوری می شود. این رتبه ها از ترکیب بازدیدکنندگان منحصر به فرد و تعداد بازدیدهای صفحات سایت های بدست می آیند.

بازدیدکنندگان منحصر به فرد یا همان (Unique Visitors) افرادی هستند که با یک آی پی در طی یک روز از سایت بازدید می کنند. یعنی هر فرد که با یک IP به سایت شما مراجعه کند، یک یونیک ویزیتور در نظر گرفته می شود. پس حتی اگر یک کاربر چندین مرتبه در یکروز از سایت بازدید کند، تنها یک Unique Visitor محسوب می شود.

بازدیدهای صفحه سایت ها یا همان (Pageviews) تعداد دفعاتی که یک صفحه سایت توسط کاربران دیده شده است را نشان می دهد. در این صورت در ازای هر بار مشاهده صفحه توسط کاربران، بازدید صفحه اندازه گیری می شود.

البته علاوه بر این دو مورد، فاکتورهای دیگری مانند مدت زمان حضور کاربران در سایت، میزان ورودی های سایت، بک لینک ها و نرخ پرش هم، در محاسبه رتبه الکسا تاثیر می گذارد.

سایتی که بهترین و بالاترین ترکیب این فاکتورها را داشته باشد، به عنوان رتبه اول الکسا انتخاب می شود. در حال حاضر، رنک یک الکسا با اختلاف زیادی در تصاحب گوگل است.

الکسا چگونه اطلاعاتش را جمع آوری می کند؟

یکی از دلایلی که بعضی افراد برای کم اهمیت نشان دادن رتبه الکسا به آن استناد می کنند، شیوه محاسبه ترافیک سایت توسط الکسا است. از نظر آن ها الکسا برای محاسبه رتبه هر سایت، تنها از اطلاعات افرادی که تولبار آن را نصب کرده اند استفاده می کند، اما این فرضیه اشتباه است. مدت ها است که الکسا برای محاسبه رتبه ی هر سایت، علاوه بر اطلاعات مستقیم خود، از آمار بیش از 25000 افزونه ی گوناگون دیگر نیز استفاده می کند و این عمل جامعه نمونه الکسا را به میلیون ها کاربر اینترنتی افزایش می دهد.

چرا ادعای کاهش رتبه الکسا به صورت تضمینی و رسیدن به رتبه خاص اشتباه است؟

بسیاری از سایت ها، ادعا می کنند که در مدت زمان کوتاهی می توانند به صورت کاملا تضمین شده رتبه الکسای سایت شما را کاهش دهند و آن را به عدد خاصی برسانند؛ اما بهتر است بدانید این روش ها، به هیچ عنوان روش های درست و مناسبی نیستند! این سایت ها برای رسیدن به اهداف خود از روش های غیر اصولی مانند سیستم های کلیکی، نرم افزارها، خرید بازدید فیک، پاپ آپ، ربات و ... استفاده می کنند و به راحتی و در مدت زمان کوتاهی، رتبه شما را تغییر می دهند. اما به دلیل اینکه در اجرای این فرآیند، تقریبا از هیچ گونه تکنیک اصولی یا استراتژی سئو سایت استفاده نمی شود، چنین رتبه ای واقعی و پایدار نخواهد بود. استفاده از چنین روش هایی که مغایر الگوریتم های گوگل مانند الگوریتم پاندا و پنگوئن هستند، حتی ممکن است باعث افت جایگاه سایت و جریمه شدن شما هم بشود!

متاسفانه مدت ها است شاهد این هستیم که سایت های زیادی با مطرح کردن چنین ادعاهایی، افراد را فریب می دهند. سرانجام استفاده از چنین خدماتی هم این است که همانطور که رتبه الکسا شما به سرعت بهبود پیدا می کند، پس از پایان زمان قرار داد و با قطع شدن سرویس، به همان سرعت به جایگاه قبلی باز می گردد و نتیجه  آن چیزی جز اتلاف وقت و هزینه نخواهد بود!

خدمات ویژه رایا پارس برای کاهش رتبه الکسا

رایا پارس با تلفیق دانش و استراتژی و با داشتن تیمی ویژه از متخصصین مجرب در حوزه های گوناگون و به خصوص در زمینه سئوی سایت، به شما کمک می کند تا رتبه ی الکسای خودرا به شیوه درست و اصولی کاهش دهید و با بهینه سازی سایت به رتبه بهتری در Alexa Rank و حتی نتایج موتورهای جست و جو برسید.

ما در مقابل مشتریانمان متعهد هستیم و به همین دلیل از روش های کوتاه مدت، ناپایدار و غیر اصولی استفاده نمی کنیم؛ بنابراین ما رتبه دقیقی در الکسا را تضمین نخواهیم کرد اما در مقابل تضمین می کنیم که با استفاده از روش های اصولی و مبتنی بر سئوی ما، رتبه الکسا سایت شما به جایگاه بسیار بهتری در ایران و رنک جهانی می رسد. کمک به کسب و کارها، رسالتی است که سال ها برعهده داریم و سابقه موفق ما در اجرای پروژه های گوناگون در مشهد و سایر شهرهای ایران، آن را تایید می کند.