ابزار جستجوی IP معکوس


آدرس صفحه مورد نظر را وارد نماییددرباره ابزار جستجوی IP معکوس

 ابزار های تحلیلی سایت

ابزار سئو در آنالیز و سئو سایت نقش تاثیرگذاری را ایفا می کند. از همین رو، شرکت رایاپارس در مجموعه ابزار آنالیز سئو برای سهولت بیشتر مدیران وب سایت ها و وبمستران، ابزاری را طراحی و به صورت رایگان در فضای وب عرضه کرده است.

ابزار جستجوی IP معکوس، روشی آسان و سریع برای یافتن دامنه هایی است که آی پی مشترک دارند. مزیت مهم این ابزار این است که شما نیازی به وارد کردن آدرس IP ندارید. برای استفاده از ابزارجستجوی IP معکوس، کافیست نام دامنه را وارد کنید. سپس، ابزار به سرعت آی پی معکوس آدرس دامنه ای که وارد کرده اید را به شما نمایش خواهد داد. 

کاربردهای جستجو دامنه معکوس 

می‌توانید از جستجوی IP معکوس برای اهداف چندگانه استفاده کنید:

  • تمام دامنه های میزبان را در آدرس IP مشابه پیدا کنید.
  • جستجو آی پی معکوس به شما اجازه می‌دهد که سایت هایی که آی پی مشترک دارند را بیابید.
  • قادر به پیدا کردن نحوه اشتراک گذاری آی پی های رقیبتان نیز هستید.

اهمیت آگاهی از آی پی معکوس

زمانی دانستن آدرس IP معکوس مهم است که بازدیدکنندگان سایت برای دسترسی به مطالب و صفحات وب سایت با مشکل رو به رو شوند. برای رفع این مشکل باید با سرویس میزبانی وب خود تماس بگیرید و  این موضوع را به آن‌ها اطلاع دهید. سپس، شما باید به دنبال آدرس IP معکوس خود باشید و نام دامنه هایی را بیابید که آدرس IP دینامیک شما با آنها مشترک است.

بعد از یافتن آدرس سایت هایی که آی پی مشترک با آن ها دارید، اگر آن سایت‌ها فعال بودند، به معنی این است که وب سایت شما دچار مشکل شده و باید برای رفع آن اقدام کنید. 

جمع بندی

 جستجوی دامنه معکوس و جستجوی IP معکوس، تکنیک هایی برای شناسایی سوابق DNS مرتبط با آدرسIP است. با توجه به این که هاست ها می‌توانند میزبان چندین سایت با یک آدرس آی پی مشترک باشند؛ شما می توانید با ابزار مشاهده رکوردهای DNS،  این موضوع را در صفحات خود بررسی کرده و رکوردهای DNS  وب سایت خود را بیابید.